Paradox prostriedkov

Autor: Ján Poloha | 18.8.2011 o 22:07 | (upravené 18.8.2011 o 22:24) Karma článku: 2,83 | Prečítané:  879x

Každý prostriedok je nevyhnutnou nutnosťou na dosiahnutie cieľa, ale aj jeho najväčšou prekážkou. Bez prostriedkov nemôžeme dosiahnuť cieľ, ale s nimi ho nikdy nedosiahneme.

1. BEZ PROSTRIEDKOV SA TO NEDÁ. Ak sa človek chce dostať k cieľu, je potrebné, aby k tomu správne využil vhodné prostriedky. a) Ak chce človek dôjsť do cieľa, potrebuje ísť po ceste. A k tomu použiť napríklad auto. b) Ak chce človek získať niečo vzácne, musí najprv to čo má (schopnosti alebo majetok) vymeniť za peniaze (prácou u svojho zamestnávateľa alebo obchodom). c) Ak chce človek získať zlatú medailu, musí trénovať. 2. Prostriedky sú dôležité a ČLOVEK SA MUSÍ DO NICH VLOŽIŤ CELÝ. a) Je potrebné, aby bol človek na ceste celý. Nie je možné byť jednou nohou doma a druhou cestovať. Nie je možné šoférovať, ak pritom stáť vedľa cesty. b) Nemôžem získať v biznise veľa, pokiaľ to najlepšie zo seba nedám. c) Nie je možné, aby športovec dosahoval skvelé výkony, pokiaľ nie je do tréningu na 100 percent vložený. 3. KAŽDÝ PROSTRIEDOK JE PREKÁŽKOU. Je nutné ho vedieť opustiť, inak sa pre človeka stane vzácnejším, než jeho pôvodný cieľ. A to sa stane: a) Ak sa človek bude tak kochať v ceste, až zabudne, že niekam šiel. (Áno, cesta nie je cieľ a nebol múdry, kto to tvrdil.) Na ceste je potrebné "lipnúť" a nepustiť sa jej, ale treba ju vedieť aj opustiť. Ak z auta nevystúpim, aj keď som "už v cieli", tak ešte nie som v cieli. b) Ak človek tak lipne na peniazoch, že prestane považovať kedysi vzácnu vec za hodnú toho, aby ich na ňu minul. c) Ak človek kvôli tomu, že potrebuje "vyladiť formu", zmešká preteky. Preto: Rebrík, po ktorom vylezieš na strom, ti bude pri pohybe po jeho konároch zavadzať. (ale bez neho tam ťažko vylezieš) Schody, po ktorých vystúpiš do paláca ti budú nanič pri prechádzke po jeho komnatách. (ale bez nich tam neprídeš) Loď, ktorou sa doplavíš na ostrov ti bude nanič, keď vstúpiš na pevninu. (ale bez nej sa tam nedostaneš) Slová, ktoré si si teraz prečítal boli potrebné na to, aby si pochopil, čo som chcel povedať, ale keď to chápeš, sú už pre teba zbytočné.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Muž žijúci so ženským srdcom. Najťažšia bola rekonvalescencia

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

BRATISLAVA

Rušiť gymnáziá, prihlasovať ľudí? Kandidáti povedali, čo chcú s Bratislavou

V SME Naživo diskutovali Ftáčnik, Frešo, Droba a Kusý.


Už ste čítali?